In 1973 werd de in Roermond geboren wetenschapper John ‘Bonfilius’ Knipping begraven in het familiegraf op het Oude Kerkhof. Een verwijzing naar zijn laatste rustplaats heeft echter altijd ontbroken. Ruim 50 jaar na zijn overlijden nam de Stichting Oude Kerkhof het initiatief tot het laten vervaardigen van een kleine grafsteen die vanaf 6 maart zijn laatste rustplaats markeert. Op uitnodiging van onze stichting onthulde Brigitte Weusten, biografe van John Knipping, op die datum de door de firma Sliepen te Posterholt vervaardigde herdenkingsteen. 

Meer info over John Knipping is te vinden in:

Brigitte Weusten, ‘Over een vogel die zich niet liet kooien’ (Nijmegen, 2013)

John Vaessen, ‘Dood, maar niet vergeten’ (Roermond, 2019)

John Vaessen, ‘Uit Liefde voor de Stad’ (Roermond, 2023). 

Website GAR Roermond https://www.archiefroermond.nl/nl/roermonds-verleden/verhalen/verhalen-rond-het-oude-kerkhof/de-roermondse-wetenschapper-john-baptist-knipping

 

Foto’s: Wim Bongaerts

 

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *